Zsolnay Kulturális Negyed – múlt és jelen egy időben

Villánykövesdi kiruccanásunk alatt körbejártuk a Tenkes-hegyet, beutaztuk a Dráva-közt és felfedeztük Pécset. Ebben a bejegyzésben a pécsi Zsolnay Kulturális Negyedben tett látogatásunkról olvashattok, de főleg képekkel mutatjuk be ezt a 2014-ben hungarikummá nyilvánított, fantasztikus helyet.

Itt élt és alkotott a porcelángyártásról ismert Zsolnay család a XIX-XX. században. Világhírű kerámiagyáruk területén új tartalommal, méltó módon él tovább a Zsolnay örökség egy gyönyörűen felújított, 5 hektáros területen. Összesen 15 védett műemléképület és 88 köztéri Zsolnay-szobor díszíti a festői parkokat, sétányokat. A Negyed minden apró négyzetmétere megannyi látnivalót rejt magában, nem beszélve a hangulatos kávézókról, kézműves boltokról és magas minőségű éttermekről. forrás

A Zsolnay Negyed látogatása

A ZsN területére ingyenes a belépés, csak a kiállításokért, bemutatókért kell fizetni külön. Bevallom nekünk bőségesen megfelelt elsőre, hogy mindent csak kívülről néztünk meg, több órát el lehet tölteni így is, a múzeumok nélkül.

A Mathiász utca felől léptünk a Negyed területére, így rögtön a kézművesek utcájába csöppentünk. Bevásároltunk a csokoládéboltban, azután átruccantunk a cukorkaboltba. Egészen pontosan a Nosztalgia Cukorka Látványmanufaktúra műhelyébe.

Megnéztünk egy roppant érdekes, élő bemutatót a cukorkák készítéséről Kovács Gyula mester és felesége előadásában, a lányok pedig saját kezükkel – és mesteri felügyelettel – elkészítették életük első nyalókáját!

Mester és tanítványa videón is:

Nyalóka készítés után csavarogtunk egy nagyot a Negyedben. A rengeteg programról és kiállításról nem írunk külön, inkább azt emelnénk ki, mennyire jó volt céltalanul andalogni, felfedezni a rengeteg apró részletet, játszani a játszótéren és beszívni a múlt nagyon is érezhető jelenlétét.

Nagyon fotogén a terület, bármerre fordul az objektív, biztos, hogy érdekes kép lesz belőle. Minden forint, amit erre a gyárra költöttek, megérte és remek példaként állítható az ország többi hasonló, felújítás előtt álló része előtt.

Zsolnay Negyed, Pécs

Érdemes nagy méretben nézni a képeket, mert jobban észrevenni a sok érdekes részletet is!

A bejegyzés a 2018. novemberi állapotokat tükrözi!

Linkgyűjtemény:

Zsolnay Kulturális Negyed oldala

További látnivalók Baranya megyében

A Mecsek és környékének további látnivalói

Tetszett a bejegyzés?

Értékeld kérlek!

Átlag érték 0 / 5. Szavazatok száma: 0

Még nem értékelték ezt a bejegyzést. Legyél te az első!

Örülünk, hogy tetszett!

Hasonló tartalmakért kövess minket a közösségi oldalainkon is!

Szörnyen sajnáljuk, hogy nem tetszett a bejegyzés!

Szeretnénk javítani rajta...

Megosztanád velünk a véleményed, hogyan lehetne jobb?

Egy gondolat “Zsolnay Kulturális Negyed – múlt és jelen egy időben” bejegyzéshez

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük