Balaton ingben, nyakkendőben

Néhanapján előfordul, hogy fotópályázatokra beküldünk pár képet – különösebb eredmény nélkül – azonban most először sikerült döntőbe kerülnünk az egyiken. Balatonszárszó, Balatonföldvár, Kőröshegyi völgyhíd.

Isten a XXI. században

A pályázatot a RefCOO Kutatóműhely írta ki “Isten a XXI. században” címmel és a több száz kép közül “Sénye” című fotónk bejutott a legjobb 26 közé. Ez már önmagában hatalmas büszkeség, hiszen viszontlátni a saját alkotásunkat printelt nagyításban egy kiállításon – óriási érzés.

A sényei kirándulásról ezen a linken olvashattok.

Ráadásul részt vehettünk a Reformátusok Szárszói Konferenciáján – mert ott volt az eredményhirdetés – és vendégül láttak minket az SDG Családi Hotel és Konferencia-központban. Izgatottan vártuk a zsűri döntését.

RefCOO kiállítás - Hoszamo fotóval
Pont a mi képünket készítik a kiállításra! forrás: RefCOO facebook

Balatonszárszó

Ha már leutaztunk a Balatonhoz, természetesen körülnéztünk a környéken. Balatonszárszó József Attiláról szól. Itt élte utolsó napjait, itt születtek utolsó versei, és itt gázolta halálra egy tehervonat a depresszióval küzdő költőt 1937. december 3-án. Egy óránk volt mindössze sétálni, ezért az emlékmúzeumot kihagytuk és inkább lementünk a Balaton partjára kávézni és nézelődni.

Balatonszárszó
József Attila Emlékmű – Balatonszárszó

Visszasétáltunk a hotelba ahol megebédeltünk, és meghallgattuk az eredményhirdetést. Nos, a versenyt nem mi nyertük, de jól éreztük magunkat a reformátusok közt.

Sénye
Ez volt a döntős képünk, ami a kis zalai falu, Sénye kápolnájában készült. Az útról részletesen ezen a linken olvashattok.
Balatonszárszó
A kiállítás
Balatonszárszó
Az eredményhirdetés

Balatonföldvári kilátások

Balatonföldvár

Hazaúton Földváron is megálltunk egy órácskára, hogy megtekintsük a Balatonföldvári Hajózástörténeti Látogatóközpontot, ami egyben kilátó is. Felfelé lifttel vitettük magunkat a 25m magas, hajót formázó toronyba, melynek felső teraszáról remek panoráma nyílik a Balcsira.

Lefelé már gyalogoltunk, és megnéztük az interaktív kiállítást, ami szórakoztató módon ismertet meg mindenkit – kicsiket és nagyokat – a balatoni hajózással.

Hirtelen ötlettől vezérelve nem hajtottunk fel az M7-esre, hanem Kőröshegyen átgurulva nekiálltunk fotózni a völgyhidat.

Kőröshegyi völgyhíd

Magyarország leghosszabb hídja 1.872 méter hosszú, legmagasabb pontja 88 méter, szélessége 23,80 m. Tizenhat pillére közül a legmagasabb 79,70 méter. A hatalmas pillérek belseje üreges. Két pillérbe liftet is építettek, ezekre a hídvizsgálatok miatt van szükség. A hídpályáról lefolyó csapadékvizet egy külön e célra készített tározóba vezetik, ahonnan tisztítás után kerül a Kőröshegyi-séd patakba, majd onnan a Balatonba. (forrás: wiki)

Kőröshegyi völgyhíd építése - Oldmumus fotója
Az építkezés (fotó: Oldmumus hivatkozás)

Fotóztuk a Völgyhíd kávézó mellől, mentünk hegyen-völgyön, magánúton a minél jobb képekért. Sokan ellenezték annak idején az építését, nekünk személy szerint tetszik az alkotás.

Kőröshegyi völgyhíd

Közben előkerült egy 2008-as, borongós novemberben készült album is a ködbevesző hídszerkezetről.

Kőröshegyi völgyhíd

Jól sikerült napot töltöttünk a Balaton partján és megint bebizonyosodott: mindegy milyen célból indul útnak az ember, az út maga a lényeg!

A bejegyzés a 2019. augusztusi és 2008. novemberi állapotokat tükrözi!

Linkgyűjtemény:

Balatonszárszó

Balatonföldvári Hajózástörténeti Látogatóközpont és kilátó

További látnivalók a Balatonnál

További látnivalók Somogy megyében

Tetszett a bejegyzés?

Értékeld kérlek!

Átlag érték 0 / 5. Szavazatok száma: 0

Még nem értékelték ezt a bejegyzést. Legyél te az első!

Örülünk, hogy tetszett!

Hasonló tartalmakért kövess minket a közösségi oldalainkon is!

Szörnyen sajnáljuk, hogy nem tetszett a bejegyzés!

Szeretnénk javítani rajta...

Megosztanád velünk a véleményed, hogyan lehetne jobb?

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük